Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi

August 19, 2021

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi

 

Artık birçok kayma halkası üreticisi de kablo makarası tepsileri üretiyor.Kayma halkası kablo makarası tepsilerinin sınıflandırmasını biliyor musunuz?Kablo tamburu nasıl çalışır?Ayrıca mobil yükleme ve boşaltmada nelere dikkat edilmelidir?kablo makaraları?Şimdi JARCH ile ilgili içerikleri sizlere tanıtalım.

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  0

Güç makarası veya kablo makarası tamburu olarak da bilinen kablo makarası, küçük kurulum alanı, uygun bakımı, güvenilir olması nedeniyle kayar temas hatlarını değiştirmek ve mobil iletim (güç, veri ve akışkan ortam) alanında ana çözüm haline gelmek için kullanılır. kullanımı ve düşük maliyeti.

 

Sınıflandırılması kayma halkası kablo kanalları

 

Kablo makarası, sürüş şekline göre elektriksiz tip ve elektrik tipine ayrılabilir;Kablo düzenine göre, eksenel tek sıra ve eksenel çok sıraya bölünebilir;Toplayıcı kayma halkasının konumuna göre, kayma halkası iç tipine ve kayma halkası dış tipine ayrılabilir;Sargı malzemelerine göre zırhlı kablo tamburu ve hortum tamburu olarak ikiye ayrılır.Elektrikli olmayan tip şunları içerir: elastik (TA) tipi, ağır çekiç (ZC) tipi ve manyetik kuplaj tipi (JQC);Elektrik tipi şunları içerir: manyetik kuplaj tipi (JQD), tork motoru tipi (KDO), histerezis tipi (CZ) ve değişken frekans kontrol tipi (BP).

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  1

çalışma prensibi kablo makarası:

 

Kablo tamburundaki güç kısmı ve hız düzenleme kısmı, benzersiz elektriksel ve mekanik özelliklere sahip motor tarafından karşılanır.Motor, geniş bir hız düzenleme aralığına ve yumuşak mekanik özelliklere sahiptir.Yük değiştiğinde motorun çalışma hızı da buna göre değişir yani yük artar, hız azalır, yük azalır ve hız artar.Ayrıca motor, tork ve hızın mekanik karakteristik eğrisi üzerindeki herhangi bir noktada uzun süre kararlı bir şekilde çalışabilir, böylece kablonun uygun sarım hızı ve makaranın karşılık gelen yarıçapında gerilim elde etmesini sağlayabilir.

 

1. Kablo sarma motorunun çıkış torku, yavaşlama kısmından kabloyu toplamak için makarayı tahrik eden güç olarak kullanılır.

 

2. Kablonun makarayı hızla açmasını önlemek ve kablo döşemesinin senkronizasyonunu sağlamak için kablo motorunun çıkış torkunu blokaj kuvveti olarak bırakın.

 

3. Kapatma sırasında, uzun süreli kilitli rotorlu motor, motor kapatıldığında kablonun yerçekimi nedeniyle makaradan kaymamasını sağlayan bir disk normalde kapalı fren ile donatılmıştır.

 

Kablo hattının her zaman engelsiz olmasını sağlamak için, kablonun katkısından ayrılamaz. kayma halkası.İletken kayma halkasının farklı kurulum yöntemlerine göre, üç yapıya ayrılabilir: kayma halkası iç tipi, kayma halkası dış tipi ve konsol tipi.Kayma halkası, kompakt yapısı ve güzel görünümü ile yerleşiktir;Kayma halkası, kolay bakım için harici olarak monte edilmiştir;Konsol, uzun ve ağır kabloları sarmak için uygundur.

 

 

 

 

Kablo tamburu, otomasyon sürecini gerçekleştirmek için kayma halkasını yenilikçi bir şekilde uygular

 

İletken kayma halkası veya iletken halka olarak da bilinen kayma halkası, küçük kurulum alanı, uygun bakımı, güvenilir olması nedeniyle kayar temas hatlarını değiştirmek ve mobil iletim (güç, veri ve akışkan medya) alanında ana çözüm haline gelmek için kullanılır. kullanımı ve düşük maliyeti.

 

1. Kayma halkası yerleşik

 

Bu tür kablo makarası genellikle yatay olarak kurulur.Adından da anlaşılacağı gibi, kayma halkası kablo tamburunun merkezi şaftının içine monte edilmiştir.

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  2

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  3

 

2. Slip ring harici tip

 

Genellikle kablo özelliklerinin sıklıkla değiştirildiği veya birden fazla kablonun bir tamburu paylaştığı durumlar için uygundur.Kayma halkası, eksenel yönde kablo tamburunun yan tarafına monte edilir ve genellikle dışarıda koruyucu bir kabuk bulunur.Kayma halkasının yapısının değiştirilmesi kolaydır.

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  4

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  5

3. Kayma halkası konsolu

 

Kablo tamburunun iletken kayma halkası tabana monte edilir ve eksenel yön boyunca kurulur.Konsol konumu tambur kısmıdır.Bu tür kablo makarası, geniş alan, uzun ve ağır kablo durumu için uygundur ve liman makinelerinin taç bloğu/vinç vincinde yaygın olarak kullanılır.

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  6

 

Yukarıdakiler, üç yaygın isteğe bağlı kayma halkasıdır.Ayrıca, patlayıcı ortamlarda kullanılan patlamaya dayanıklı slip ring, yüksek güçlü akım iletimi için yüksek akım slip ring, elektro-hidrolik entegre kombine ürünler gibi özel çalışma koşullarında kullanılmaktadır. JARCH elektromekanik, çeşitli özelliklere sahiptir. seçim için şemalar.

 

 

Kablo tamburunun çekirdek bileşeni olarak iletken kayma halkasının önemi aşikardır.JARCH elektromekanik tarafından üretilen iletken kayma halkası, yurtiçinde ve yurtdışında birçok tanınmış kablo makarası üreticisinde başarıyla uygulanmıştır.Ve oybirliğiyle övgü, eksiksiz çözümler ve uygun kurulum kazandı.

 

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  7

 

Peki mobil kablo makaralarının yüklenmesi ve boşaltılmasında nelere dikkat edilmelidir?

 

1、 Kablo makarası saklama:

 

Teller ve kablo demetleri açık havada depolanmamalı, kablo makarası yatay olarak yerleştirilmemelidir.Açık havada depolanması durumunda yağmur geçirmez çalışma yapılacaktır.

 

Depolanan ürünler, net bir ayrım elde etmek için kategoriye göre depolanacak ve belirgin ürünlerle işaretlenecektir.

 

Ürünlerin istiflenmesi için kanal olacak ve ilk teslim edilenler ön tarafa yerleştirilecektir.

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  8

 

2、 Kablo makarası taşımacılığı:

 

Makaraları kaldırırken, aynı anda birkaç makarayı kaldırmak kesinlikle yasaktır.Araç üzerinde kablo makarası yatay değil sabit bir şekilde yerleştirilmeli ve uygun yöntemlerle sabitlenmelidir.

 

Yağmurlu ve karlı günlerde nakliye sırasında ıslanmayı önlemek için ürünlerin üzeri örtülecektir.Ürün tanımlaması ve muayene durum işareti, kayıp veya silinmeyi önlemek için taşıma sırasında korunacaktır.

Taşıma sırasında kablo veya telli kablo makarasının bir yükseklikten düşürülmesi kesinlikle yasaktır ve kabloya ve telli tele mekanik olarak zarar vermek kesinlikle yasaktır.

 

Makara, kablonun uzunluğuna ve izin verilen bükülme yarıçapına göre seçilecektir.Genel olarak bükülme yarıçapı, kablonun dış çapının 20 katından az olmayacaktır.

 

Alüminyum tel ve çelik özlü telin il dışına uzun mesafeli nakliyesi için, ahşap plakalı aralıklı paketleme için çivili sızdırmazlık plakalı plaka kullanılacaktır.

hakkında en son şirket haberleri Kayma halkaları kablo makaralarının çalışma prensibi  9

 

Son olarak, JARCH elektromekanik editörü size, gerekli tamburu satın almanız gerekiyorsa, ilgili özellikleri ve parametreleri sağlamak için lütfen zamanında benimle iletişime geçin ve sizin için en iyi seçimi önereceğimizi hatırlatır.Desteğiniz için teşekkürler, bir dahaki sefere görüşürüz!